KFS Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Jesteś zatrudniony na etacie i szukasz finansowania na kurs?

Jesteś pracodawcą i chcesz wyszkolić swoich pracowników? Zwiększyć potencjał swojej firmy.

Czy wiesz, że na nasze szkolenia możesz uzyskać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego? Obecnie w wielu powiatach ogłaszane są nabory wniosków o uzyskanie dofinansowania z rezerw KFS!

Aby skorzystać z dofinansowania musisz być pracodawcą, który zatrudnia przynajmniej jednego pracownika, lub pracownikiem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. 

O środki wnioskuje pracodawca.

 

Z dofinansowania nie skorzystają osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą - zapraszamy Was jednak do skorzystania z dofinansowania Bazy Usług Rozwojowych!

 

Jak uzyskać środki z KAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO?

krok 1
Wybierz szkolenie, które Cię interesuje
Informacje odnośnie dat i wszystkich planowanych kursów - znajdziecie zarówno na naszym Facebooku w zakładce - wydarzenia, jak i na naszej stronie internetowej

krok 2
Znajdź Powiatowy Urząd Pracy właściwy dla Twojego pracodawcy.

krok 3
Sprawdź na stronie PUP czy rozpoczął się już nabór wniosków.
Dla województwa lubelskiego aktualne nabory znajdziecie w naszych relacjach na Facebooku i Instagramie. Nabory przeważnie ogłaszane są 2-3 dni wcześniej i trwają zależnie od danego Urzędu od 2 do około 15 dni.
Trzeba działać szybko i sprawnie ;)

uwaga! Każdy Urząd wymaga nieco innego pakietu dokumentów. Informacje o nich można uzyskać na stronie Urzędu lub bezpośrednio kontaktując się z Urzędem.

krok 4
Napisz do nas maila z informacją o tym, że starasz się o dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Aby zarezerwować miejsce na kursie, wypełnij także formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie, oraz prześlij potwierdzenie przesłania zaliczki (zwracamy ją na Twoją prośbę, po rozliczeniu dofinansowania lub po podpisaniu umowy). W odpowiedzi dostaniesz wszystkie załączniki, których będziesz potrzebować, oraz ofertę kursu, która pomoże Ci wypełnić wniosek.

krok 5

Niezwłocznie poinformuj nas o losach dotacji. Czy Twój pracodawca otrzymał dotację, czy też nie. Jeśli nie napisz do nas z prośbą o zwrot zaliczki, lub spróbuj otrzymać środki z Bazy Usług Rozwojowych
krok 6
Na bazie naszych dokumentów wypełnij wniosek Powiatowego Urzędu Pracy. Wniosek może złożyć pracodawca, lub pracownik w jego imieniu.

krok 7

Po otrzymaniu środków pracodawca musi podpisać umowę z PUP.


krok 8
Po podpisaniu umowy z PUP skontaktuj się z nami. Przygotujemy umowę pomiędzy pracodawcą a organizatorem szkolenia i prześlemy do Ciebie.

krok 9
Przyjedź do nasz na szkolenie – zyskaj wiedzę i umiejętności, a my przygotujemy dla Ciebie dokumenty potrzebne do rozliczenia dotacji.

Dokumenty najczęściej wymagane przez Urzędy Pracy:

- Wzór dyplomu, certyfikatu, zaświadczenia

- Wpis do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej

- Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych

- Kopia posiadanych Akredytacji ( FIZJOACTIV posiada Akredytację Lubelskiego Kuratora Oświaty)

- Program kursu

- Oferta firmy

To wszystko otrzymasz od nas po dokananiu zgłoszenia przez maila.

Mamy długoletnie doświadczenie we współpracy z Urzędami Pracy

Od ponad 7 lat nasi kursanci korzystają z KFS, a my im pomagamy w dopełnianiu formalności zarówno przy składaniu wniosków jak i rozliczeniu środków. Dzięki precyzyjnie przygotowanym ofertom, wnioski naszych kursantów cieszą się pozytywnym odbiorem w UP. Przez wiele lat współpracy wiemy jak doradzić i wesprzeć Was w złożeniu i rozliczeniu wniosku.

Życzymy powodzenia w ubieganiu sie o środki, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego fizjoactiv@gmail.com lub telefonicznego 781 178 441

Nasi Partnerzy