Aktualności 2

Aktualności 2

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Wady postawy, skoliozy

rehabilitacja wad postawy skoliozy

Terapię dzieci z wadami postawy prowadzimy z wykorzystaniem najlepszych i najnowszych metod fizjoterapeutycznych. Dla każdego dziecka tworzymy indywidualny dobrany do wady i jej zaawansowania program rehabilitacji. Prowadzona przez nas terapia uzupełniana jest o instruktarz przyjmowania prawidłowej postawy ciała w domu i szkole oraz o specjalnie dobrany dla dziecka zestaw ćwiczeń. Nieleczone wady postawy, a w szczególności skoliozy, mogą się pogłębiać co w przyszłości może skutkować różnego rodzaju dysfunkcjami w obrębie narządu ruchu. W czasie pracy z dziećmi główny nacisk stawiamy na przywrócenie prawidłowego balansu mięśniowego i ustawienia poszczególnych elementów ciała. W prowadzonej przez nas terapii eliminujemy z życia codziennego dziecka złe nawyki i uczymy przyjmowania prawidłowej postawy ciała.

Fizjoterapia skolioz to terapia mająca na celu korekcję skrzywienia kręgosłupa, poprzez indywidualnie dobrane ćwiczenia, wykorzystanie odpowiednich pozycji ułożeniowych, derotacje kręgosłupa, rozluźnienie napiętych i przykurczonych mięśni, funkcjonalne wzmocnienie odpowiednich partii mięśniowych, ćwiczenia równoważne.

Prowadzimy profesjonalną rehabilitację takich wad postawy jak:

1.  plecy okrągłe, wklęsłe,

2.  skoliozy,

3.  choroba Scheuermanna,

4.  stopy koślawe

5.  płaskostopie

6.  kolana koślawe, szpotawe

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com