Aktualności 2

Aktualności 2

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna

rehabilitacja pourazowa pooperacyjna

Jak wygląda rehabilitacja po urazie lub operacji?

W procesie gojenia powstaje blizna. Zbyt długie unieruchomienie, opatrunek gipsowy powoduje, że blizna staje się sztywna i mało wytrzymała na rozciąganie, co zwiększa ryzyko ponownej kontuzji i powoduje zaburzenia ruchomości. Nieodłącznym elementem postępowania fizjoterapeutycznego w pierwszym etapie po operacji jest mobilizacja blizny. Blizna leczona z wcześnie wdrożonym ruchem uzyskuje dużą elastyczność i wytrzymałość co zmniejsza ryzyko ponownego urazu. Duży nacisk kładzie się również na zmniejszenie krwawienia, stanu zapalnego i obrzęku, następnie zapobieganie ograniczeniom ruchów, mobilizację tkanek miękkich (min. masaż poprzeczny, rozluźnianie powięziowe, masaż funkcyjny, masaż głęboki).

Do pełnej aktywności sportowej można wrócić gdy zapewnimy odpowiednią ochronę aparatu ruchu zapobiegając dalszemu uszkodzeniu. Po wyleczeniu kontuzji przechodzimy do odbudowania utraconej funkcji, równowagi, właściwych wzorców ruchowych,  koordynacji nerwowo-mięśniowej w uszkodzonym obszarze. Tak aby system motoryczny potrafił z odpowiednią siłą i w odpowiednim czasie aktywować potrzebne mięśnie. Ważne jest, aby postępowanie rehabilitacyjne po uszkodzeniach mięśni, więzadeł i stawów składało się nie tylko z leczenia struktur które uległy urazowi, ale również z odbudowy kontroli  i funkcji mięśni.

Główną metodą stosowaną w terapii jest metoda PNF, działająca na całe taśmy mięśniowe, wykorzystująca silne części ciała w pracy nad słabszymi. Taka terapia skutkuje poprawą funkcji uszkodzonych lub przeciążonych tkanek, grup mięśniowych w sposób bezbolesny.

Jako uzupełnienie terapii w celu lepszego gojenia się tkanek i zmniejszenia obrzęku stosujemy fizykoterapię (laser, kriocuff, ultradźwięki, pole magnetyczne i elektroterapię) oraz kinesiotaping – terapię dobrze już poznaną i stosowaną z dużym sukcesem w sporcie.

Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji.  Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę terapii.

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com