Aktualności 2

Aktualności 2

Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu biodrowego i obręczy miednicznej

Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu biodrowego i obręczy miednicznej.

Jest to najmłodszy kurs, którego jestem autorem i nad który wyjątkowo długo pracowałem. Jest wynikiem mojego dużego zainteresowania tą częścią ciała, jak i wielu rozmów, które przeprowadziłem ze specjalistami zarówno z Polski jak i z innych krajów. Kurs ten dodatkowo wsparty jest wynikami prac naukowych, a także moim doświadczeniem klinicznym. 
 
Staw biodrowy i jego okolice są niezwykle interesujące z punktu widzenia medycyny i fizjoterapii. W codziennej praktyce specjaliści spotykają się z problemami tej części ciała, a liczba pacjentów wciąż wzrasta. Co ciekawe, wielu z nas nie radzi sobie z tymi problemami, czego konsekwencją jest fakt, że mało ludzi lubi pracować z biodrem. Jest to o tyle zaskakujące, że efekty leczenia mogą być doskonałe, a wyjątkowo często są zaskakujące. 
 
Celem kursu jest zwiększenie wiedzy na temat: kompleksowej diagnostyki obręczy biodrowej, leczenia zachowawczego wybranych patologii, a także postępowań pooperacyjnych dotyczących endoprotezoplastyki stawu biodrowego oraz zabiegów naprawczych obrąbka.
 
Chcę, aby każdy absolwent kursu sprawnie poruszał się w w diagnostyce patologii stawu biodrowego (zapalenia i zwyrodnienia, konfliktu udowo-panewkowego, uszkodzenia obrąbka), jak i patologiach pozastawowych, w tym związanych z zespołami bólowymi od: mięśnia biodrowo-lędźwiowego (iliopsoas-related injuries), okolic krętarza większego (greater trochanter pain syndrome). Rzucimy także nowe światło na kwestię zespołu mięśnia gruszkowatego - deep gluteal pain syndorme. Dodatkowym i dużym atutem tego szkolenia jest diagnostyka i leczenie uszkodzeń mięśni: przywodzicieli uda, czworogłowego uda, jak i grupy kulszowo-goleniowej.

 

Jest to kurs kliniczny przeznaczony dla:

– fizjoterapeutów, lekarzy (specjaliści rehabilitacji medycznej, ortopedzi, neurolodzy, reumatolodzy, anestezjolodzy, lekarze POZ itp.),

– studentów fizjoterapii i medycyny.

Kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

 

Cykl szkoleniowy składa się z 3-dniowego kursu intensywnego (32 godziny dydaktyczne).

Elementy badania oraz leczenia zawarte w programie kursu opracowane są według wytycznych EVIDENCE BASED MEDICINE, a więc w oparciu o wyniki badań klinicznych publikowanych w czasopismach naukowych indeksowanych w ramach tzw. Listy Filadelfijskiej ze wskaźnikiem Impact Factor.

 


 

 Kursant otrzymuje:

•    profesjonalnie opracowany skrypt

•    prawo do uczestnictwa w zajęciach praktycznych i teoretycznych

•    dwa certyfikaty ukończenia kursu: w języku polskim oraz w języku angielskim

 


 

Prowadzący: dr Bartosz Rutowicz

Termin:  17-19.09.2024r  UWAGA zmiana terminu  04-06.09.2024r. 

(kurs 3-dniowy, śr-pt)   Wolne miejsca

Cena kursu:  1 950 zł

Miejsce: Lublin, ul. Krochmalna 3

 


 

DOTACJE na szkolenia

 

Przypominanmy o możliwościach pozyskania wsparcia na nasze szkolenia. Ten kurs znajdziesz w Bazie Usług Rozwojowych, gdzie mikro i mały praedsiębiorca może otrzymać nawet 80% dofinansowania dla siebie i swoich pracowników.

Link do karty usługi  https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/szukaj?dostawcyUslug%5B%5D=15046&mozliwoscDofinansowania=0

 

Jeśli jesteś pracodawcą lub pracownikiem możesz starać się nawet o 100% dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez odpowiedni Urząd Pracy.

Więcej na temat dotacji w zakładce DLA KURSANTÓW   ->   WARTO WIEDZIEĆ  lub telefonicznie i mailowo


 

Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty lub lekarza
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv  ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin
  Alior Bank nr konta 39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3  20-401 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników