Aktualności 2 Aktualności 3 aktualności 5

Aktualności 2

Aktualności 3

aktualności 5

PSYCHOSOMATYKA - jak ją zrozumieć i wykorzystać w gabinecie

 


 

Prowadząca:

mgr Katarzyna Dobrowolska

fizjoterapeutka, terapeutka czaszkowo-krzyżowa, psychotraumatolog, certyfikowana trenerka EFT, Matrix Reimprinting oraz Cellular EFT.

Na co dzień prowadzi gabinet terapii manualnej i emocjonalnej w Opatowie woj. świętokrzyskie, ale pracuje również w formie sesji online wykorzystując właśnie metodę EFT.

Jej ulubione motto: Naprawdę jesteś kimś więcej niż tylko zbiorem mięśni, kości czy organów…posiadasz też umysł z całą jego świadomością i podświadomością oraz aspekt duszy, gdzie również zachodzi komunikacja”międzyludzka.

 

Cena:     650 PLN

Data:     24.03.2024  (nd 9.00-18.00)

Miejsce:  Lublin, ul. Krochmalna 3

 


Wyobraź sobie taką sytuację w swoim gabinecie, przychodzi pacjent, który był już u „setki” innych specjalistów, ale nigdzie nie dostał pomocy na swoje dolegliwości bólowe kręgosłupa. Zamiast tego prawie wszędzie usłyszał: „badania nic nie wykazują, to ze stresu…”. I może na tej całej ścieżce, gdzie odbijał się od drzwi do drzwi natrafia na Twój gabinet. Już na wstępie dostaje od Ciebie zrozumienie, a Ty wiesz jak temu „stresowi” zaradzić. Tym właśnie zajmuje się psychosomatyka. Osoba odczuwa fizyczne dolegliwość w ciele ale przyczyna a zarazem rozwiązanie leży w skumulowanych emocjach.

Szkolenie Psychosomstyka- Jak ją zrozumieć i wykorzystać w gabinecie jest odpowiedzią na potrzebę holistycznej pomocy pacjentom. W trakcje tego szkolenia dostaniesz postawy teoretyczne (neurobiologia stresu) oraz praktyczne narzędzia do „uwalniaia „ stresu z ciała.

Wszystkie techniki pracy mentalnej jakich nauczysz się podczas szkolenia przepraktykujesz od razu na sobie i na bieżącobędziesz w stanie ocenić ich skuteczność.

 


Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, który chcą znaleźć to brakujące ogniwo pomiędzy terapią manualną a sferą emocjonalną u swoich pacjentów. Człowiek jest całością i nie da się oddzielić czucia od materii.

 

Co więcej na szkolenie zapraszam też osoby, które same czują,że w ich ciel stres robi spustoszenie. Wiedza jaką zdobędziesz będziesz mogła wykorzystywać nie tylko jako narzędzie w swojej pracy z pacjentami ale również jako sposób do samorozwoju.

Częstymi bywalcami szkolenia są fizjoterapeuci, masażyści, terapeuci manualni, psycholodzy, logopedzi, terapeuci SI, pedagodzy, studenci, trenerzy i inni.

 


Co zawiera warsztat

Teoria –„od zrozumienia do uwolnienia”

 • Neurobiologia stresu
 • Reakcje organizmu na stres
 • Rodzaje emocji oraz sposób ich odczuwania w ciel
 • Wzorce napięć psychogennych
 • Co to jest EFT (Metoda Emocjonalnej Wolności) -mechanizm działania

 

Praktyka- „odczuwanie i uwalnianie”

 • Ćwiczenia mentalne ich znaczenie i zastosowanie
 • Wywiad i ocena objawów psychogennych dolegliwości u pacjentów
 • Podstawy klasycznego EFT
 • Budowanie rundek i prowadzenie sesji treningowej
 • Techniki pracy z podświadomością uwalniające emocje z ciała-

 

Dlaczego polecam Ci to szkolenie?

Bo pewnie nie raz w swoim gabinecie lub jeśli pracujesz na NFZ to też masz styczność z taką sytuacja, gdy pacjenci ciągle wracają z podobnymi objawami bólowymi. I może już zaczynasz się zastanawiać, czy jest coś oprócz terapii manualnej, masażu i zabiegów fizykalnych, co poprawiłoby ich stan zdrowia. Odpowiedzią na te potrzeby jest psychosomatyka. Dlatego warto rozszerzyć zakres swoich działań, by umieć pomagać tej grupie pacjentów.

 

Jak pracujemy podczas szkolenia i co dostajesz?

Główną metodą w ramach szkolenia są techniki pracy mentalnej, czyli EFT. Metoda Emocjonalnej Wolności-EFT to sposób postępowania, który łączy pracę na 3 poziomach tzw. „trójni mózgu”. W trakcie sesji treningowej z pacjentem dochodzi do uwonienia napięć oraz powiązanych z nimi emocji zapisanych głęboko w pamięci komórkowej ciała. Podczas sesji pacjent uświadamia sobie, że jego dolegliwości bólowe oraz inne objawy somatyczne mają związek z konkretnymi trudnymi doświadczeniami z jego życia, co jest kluczowe w odpuszczeniu tych objawów z ciała. EFT nazywane jest też akupunkturą bez igieł, ponieważ podczas pracy pacjent sam na sobie, terapeuta go tylko instruuje, wykonuje opukiwanie pewnych punktów. Na szkoleniu dostaniesz pełną wiedzę, które punkty się opukuje i do czego one służą. Teraz powiem Ci jedynie, że stymulacja tych punktów poprzez lekkie opukiwanie wywołuje wibracje, które pobudzają neurotransmitery a przez to harmonizują układ nerwowy. „Spokojny mózg” to spokój i harmonia w całym organizmie …i do tego dążymy.

Co dostaniesz

 • Wiedzę teoretyczną poparta badaniami naukowymi
 • Skrypt, który usystematyzuje naukę i pozwoli do niej wracać w każdej chwili
 • Praktykę prowadzenia sesji EFT na sobie samych oraz ćwiczenia w parach
 • Trening wizualizacyjny grupowy
 • Praktyczne wskazówki do prowadzenia sesji EFT w gabinecie oraz podczas sesji online

 


 

DOTACJE na szkolenia

Przypominanmy o możliwościach pozyskania wsparcia na nasze szkolenia. Ten kurs znajdziesz w Bazie Usług Rozwojowych, gdzie mikro i mały praedsiębiorca może otrzymać nawet 80% dofinansowania dla siebie i swoich pracowników.

https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/szukaj?dostawcyUslug%5B%5D=15046&mozliwoscDofinansowania=0

Jeśli jesteś pracodawcą lub pracownikiem możesz starać się nawet o 100% dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez odpowiedni Urząd Pracy.

Więcej na temat dotacji w zakładce DLA KURSANTÓW   ->   WARTO WIEDZIEĆ  lub telefonicznie i mailowo

 


Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty (nie dotyczy studentów)
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 200 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Krochmalna 3   20-401 Lublin
  Alior Bank nr konta:   39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3  20-401 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Krochmalna 3  20-401 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników