Aktualności 2 Aktualności 3 aktualności 4 aktualności 5 Aktualności 1

Aktualności 2

Aktualności 3

aktualności 4

aktualności 5

Aktualności 1

BAŃKI w domu i w gabinecie

 

Miejsce: Lublin

Cena kursu: 850

Termin:  10.02.2022 (czw)

Kurs trwa 10h dydaktycznych - 1 dzień

 

Prowadzący: dr Marian Majchrzycki D.O. (fizjoterapeuta, osteopata)

Absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Sutherland College of Osteopathic Medicine w Belgii, gdzie skończył osteopatię.

Od ponad 10 lat aktywny zawodowo jako skuteczny terapeuta manualny w Poznaniu. Adiunkt w Klinice Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Założyciel Akademii Terapii Manualnej oraz twórca szkoleń dla fizjoterapeutów i lekarzy z zakresu terapii manualnej i masażu.

Prelegent licznych konferencji naukowych, autor ponad 100 artykułów na temat usprawniania narządu ruchu, z zakresu terapii manualnej, osteopatii, ortopedii, neurologii, onkologii, geriatrii.

 


Kurs przedstawia mozliwości zastosowania baniek zarówno w fizjoterapii jak i we własnym domu.

Przedstawia terapie z zastosowaniem baniek przy infekcjach dróg oddechowych oraz przy dolegliwościach bólowych narządu ruchu.

 

 

 

Zabieg stawiania baniek polega na przyłożeniu do skóry bańki, w której wytworzone zostało podciśnienie, aby zassać do jej wnętrza skórę i znajdującą się w jej tkankach krew.

Takim działaniem wpływamy na tkankę łączną – skórę, mięśnie i naczynia krwionośne, a także poprzez odruchy somatyczno-trzewne na narządy wewnętrzne.

W przypadku infekcji czy stanu zapalnego, uważa się, że zassana do bańki krew znajdująca się w tkankach zostaje częściowo zatrzymana w tym obszarze. Dochodzi do namnażania leukocytów (białe krwinki) i przez to układ odpornościowy zostaje wzmocniony, a organizm może wykorzystać dodatkowe leukocyty do walki z infekcją.

W fizjoterapii można stosować banki w miejscu stanu zapalnego (np. stanów zapalnych górnych dróg oddechowych oraz miejscowych stanów zapalnych), żeby pobudzić proces leczenia. W miejscu, którym chcemy poprawić krążenie, oraz gdy mamy napięcia mięśniowo-powięziowe. Ważna, jak zawsze jest znajomość anatomii i palpacja odnajdywanie struktur anatomicznych, by przyłożyć bańkę w odpowiednie miejsce.

W czasie zajęć nauczycie się:

 • Jak stawiać bańki ogniowe (miedziane, szklane, bambusowe), pompowane czy gumowe.
 • Gdzie stawiać bańki w różnych dolegliwościach mięśniowo-szkieletowych, z którymi najczęściej przychodzą pacjenci do gabinetu fizjoterapeuty m.in w różnych bólach barku, bólach odcinka szyjnego, bólach głowy, bólach okolicy lędźwiowo-krzyżowej, napięciach okolicy piersiowej kręgosłupa, napięciach kończyn górnych i dolnych.
 • Jak zastosować bańki w procesie usprawniania pacjentów pourazowych i pooperacyjnych.
 • Odnajdywania miejsc i punktów odruchowych do stymulacji układu mięśniowo-szkieletowego.
 • Odnajdywania miejsc i punktów odruchowych do stymulacji narządów wewnętrznych według Medycyny Wschodu i podejścia osteopatycznego.
 • Zastosowania baniek u pacjentów z problemami górnych dróg oddechowych i z powikłaniami oddechowymi po Covid-19.

 

 Zajęcia mają w 90% charakter praktyczny, uzupełnione krótkimi wykładami, wyjaśniającymi zastosowanie kliniczne danych technik.

 

Kurs przeznaczony jest dla fizjoterapeutów, masażystów lecz nie tylko, tak na prawdę dla każdego, kto chce nauczyć się stawiać bańki.

 


 

Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty lub lekarza
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Bursaki 17   20-150 Lublin
  Alior Bank nr konta:   39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

 

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

 

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników

Nasi Partnerzy