aktualności 5

aktualności 5

ANATOMY TRAINS Structure and Function

AT
 

ANATOMY TRAINS STRUCTURE and FUNCTION

Trzydniowy kurs rehabilitacyjny pozostawi długo trwające efekty w postaci pogłębienia precyzyjnej anatomii powięziowej, umiejętności rozpoznawania zaburzeń w systemie mięśniowo powięziowym Twoich pcjentów oraz tworzenia skutecznych strategii terapeutycznych nakierowanych na rozwiązywanie tych problemów. Koncepcja Anatomy Trains wykracza poza mechanistyczne rozumienie ciała analizującego funkcję pojedynczych mięśni i stawów a prowadzi do całościowego zrozumienia żywego organizmu, który działa jak połączona struktura funkcjonalna. Taśmy anatomiczne tworzą rewolucyjną mapę połączeń powięziowo mięśniowych, dzięki której analiza wzorców postawy i funkcji w ciele staje się znacznie skuteczniejsza i bliższa funkcjonalnemu charakterowi ludzkiego ciała.

 


Szkolenie pomoże Ci:

Rozpoznawać wzorce posturalne i ruchowe swoich pacjentów z większą efektywnością i w holistyczny sposób.

Tworzyć skuteczne strategie i poznać techniki terapeutyczne pomagające rozwiązać dysfunkcje strukturalne, które mogą przyczyniać się do powstawania dolegliwości zlokalizowanych w różnych miejscach ciała.

Pozwoli dokonywać znacznych zmian w strukturze ciała Twoich pacjentów przy pomocy prostych i skutecznych technik manualnych i ruchowych.

Nauczymy Cię pracować z tkanką łączną na wiele sposobów, co pozwoli Ci ją mobilizować i wiedzieć kiedy to robić i dlaczego. Każda technika będzie prezentowana w kontekście strukturalnego i funkcjonalnego wpływu na ciało i ten unikalny format szkolenia przygotuje Cię do rozwoju tych umiejętności w kolejnych z cyklu szkoleń w KMI.

Nowa teoria będzie przedstawiona w oparciu o syntezę pracy Roberta Schleipa dotyczącej tego jak możemy wpływać na powięź przez stymulację różnych mechanoreceptorów i wielu innych odkryć najważniejszych badaczy terapeutów i nauczycieli manipulacji powieziowych i funkcjonalnej anatomii.

 


 Cele szkolenia:

 • Nauczymy się użycia modelu DASIE w pracy z pacjentem
 • Wykonamy ocenę posturalną poszczególnych obszarów ciała przygotowująca do szkoleń FRSB
 • Wykonamy więcej analizy ruchowej dla pogłębienia wizji ślizgu warstw powięziowych oraz rolę mięśni ekspresowych i lokalnych w ciele.
 • Dodamy koncepcję cylindrów dla analizy posturalnej używając ją do oceny szczególnie tułowia.
 • Zyskamy większą swobodę w używaniu określeń Przechylenie, Przesunięcie, Rotacja i Zgięcie dla oceny relatywnych ruchów odbywających się pomiędzy poszczególnymi segmentami ciała lub specyficznymi strukturami kostnymi. Poszerzymy swoje umiejętności oceny ułożenia ciała.
 • Połączymy globalną i lokalną tensegracjię ekspresy vs lokalne Taśmy Anatomiczne vs pojedyncze mięśnie i pomożemy zrozumieć potrzebę równoważenia lokalnego jak i globalnego postury ciała.

 


Prowadzący: mgr Marcin Siedlaczek

Historia Marcina rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy ukończył studia magisterskie i rozpoczął dalszą edukację na licznych szkoleniach i konferencjach. Nieustannie poszerzając swoją wiedzę zarówno w Polsce jak i za granicą praktykował w gabinetach w Bydgoszczy i Żninie a także prowadził zajęcia ze studentami na Bydgoskim Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2015 r. zdał egzamin kończący czteroletnią Specjalizację w Dziedzinie Fizjoterapii.
Od początku studiów nieustannie nurtowało go pytanie jak napięcie i ograniczenia w jednym miejscu będą wpływać na funkcje i dolegliwości w innym obszarze. To
poprowadziło go do szkoleń Anatomy Trains które rozpoczął w 2013 r. Stale poszerzając swoją wiedzę i umiejętności zaczął rozumieć biomechanikę ​i kinezjologię na nowym poziomie. Po latach doświadczeń w terapii manualnej oraz ruchowej coraz bardziej jasnym stawało się jak bardzo poszczególne obszary ciała działają zależnie od siebie i nie zawsze ograniczenia ruchu wynikają z restrykcji tkanek, które podręcznikowo powinny je ograniczać. Aktualnie Marcin prowadzi szkolenia Anatomy Trains a także z Zoga Movement, praktykuje w Athleticomed Bydgoszcz oraz pracuje ze studentami starając się zarazić ich swoją pasją do ruchowych i manualnych form pracy z pacjentami.
W wolnym czasie spędza czas ze swoją żoną oraz trzema wspaniałymi córkami, które wybaczają mu częste wyjazdy i nieobecności.

 


Anatomy Trains to szkolenie skierowane dla wszystkich zajmujących się pracą z ciałem:

fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, osteopatów, chiropraktyków, masażystów, nauczycieli różnych form ruchu np. joga, pilatesa, feldenkreisa, instruktorów ruchowych i trenerów oraz lekarzy zajmujących się leczeniem narządu ruchu.

Kurs ten pomoże rozwinąć umiejętności palpacyjne, wizualne i doda duży zasób skutecznych technik mięśniowo – powięziowych do wykorzystania w codziennej praktyce terapeutycznej.

Kurs składa się z części wykładowej przy użyciu prezentacji i materiałów audio – wizualnych, które pomogą w zrozumieniu omawianych zagadnień. Wykład poparty jest nagraniami z sekcji zwłok prowadzonych przez Toma oraz trójwymiarowymi animacjami pozwalającymi na lepsze zrozumienie funkcji poszczególnych struktur. Praktyczna część szkolenia obejmuje naukę wykonywania wizualnej analizy posturalnej (Body Reading) oraz naukę palpacji i wykonywania technik manipulacji mięśniowo – powięziowych.

 


DOTACJE na szkolenia

 

Przypominanmy o możliwościach pozyskania wsparcia na nasze szkolenia. Ten kurs znajdziesz w Bazie Usług Rozwojowych, gdzie mikro i mały praedsiębiorca może otrzymać nawet 80% dofinansowania dla siebie i swoich pracowników.

Link do usługi rozwojowej Anatomy Trains structure and function https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/podglad?id=767003

 

Jeśli jesteś pracodawcą lub pracownikiem możesz starać się nawet o 100% dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przez odpowiedni Urząd Pracy.

Więcej na temat dotacji w zakładce DLA KURSANTÓW   ->   WARTO WIEDZIEĆ  lub telefonicznie i mailowo

 


Cena:  2 200 PLN 

Godziny zajęć:   I-III dzień 9.00-17.00           (Organizator dopuszcza III dnia kursu zmianę godz. 8-16)


Termin:  ANATOMY TRAINS Structure and Function

                        nowy termin  4-6.11.2022r. (pt-nd)

Miejsce: Lublin, ul. Bursaki 17 - siedziba fizjoactiv

 


 

Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Bursaki 17   20-150 Lublin
  Alior Bank nr konta:  39 2490 0005 0000 4500 5993 5782
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, nazwa (kurs rehabilitacyjny) i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

Informujemy, że przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres fizjoactiv@gmail.com jest równoznaczne z udzieleniem przez kursanta zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych do celów niezbędnych do realizacji usług szkoleniowych przez firmy:

Kinesis, UK, 33 Mount Prospect Park, Belfast. BT9 7BG, +44 (0) 28 9058 0764

Karol Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 919 168 71 70

Martyna Mazurek-Sitarz FIZJOACTIV ul. Bursaki 17 20-150 Lublin nip 716 26 76 079

Administratorzy danych przetwarzają dane do celów organizacji usług szkoleniowych.

Dane są chronione zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych /Dz.U.Nr 133/97 poz 883/.

Przesłanie zgłoszenia na kurs jest również równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu organizacji kursów FIZJOACTIV (dostępny w zakładce "przed kursem")

 

at logo rgb 20141

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników

Nasi Partnerzy