Kursy Sport Kinesiology Taping BE fizjo ACTIV Rabat 100zł na 7 urodziny FIZJOACTIV

Kursy

Fizjoactiv – Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów. Organizujemy profesjonalne kursy doszkalające dla fizjoterapeutów i nie tylko.

Sport

Rehabilitacja sportowa. Jesteśmy przekonani, iż dzięki naszej terapii zapewnimy naszym pacjentom usługi najwyższej jakości, by nawet po najcięższej kontuzji mogli cieszyć się większą sprawnością, zdrowiem i zadowoleniem z życia.

Kinesiology Taping

Kinesiology taping. Metody terapii, jakie proponujemy naszym Pacjentom to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji.

BE fizjo ACTIV

                                 Cenrtum Szkoleniowe FIZJOACTIV powstało z myślą o aktywnych terapeutach Zapraszamy do skorzystania z kursów w naszej ofercie.

Rabat 100zł na 7 urodziny FIZJOACTIV

 UWAGA RABAT                                                        Z okazji naszych 7 urodzin FIAJZOCTIV                na wszystkie wrześniowe kursy                           otrzymasz rabat 100zł                                            Zapraszamy, zapisy do 1 września                                 

Kurs rehabilitacyjny - Haczykowanie i techniki tkankowe

HACZYKOWANIE "Le Crochetage Terapie"

Prowadzący:   Alessandra Teixeira Rezende pochodzi z Brazylii, jest fizjoterapeutką, zarządza oddziałem Kinezyterapii w Sao Paulo, specjalizuje się w terapii pacjentów z przewlekłymi bólami kręgosłupa, wykorzystując różne metody pracy (min. GDS Łańcuchy Mięśniowe, Concept Sohier Kinezyterapia Analityczna, Crochetage Therapie, Manualny Drenaż Limfatyczny). Szkoliła się w tej metodzie u  Jean-Yves Vandewalle,  współpracuje z nim prowadząc razem szkolenia we Francji i Brazylii.

Celem szkolenia jest nauka posługiwania się haczykami i opanowanie dwóch technik dodatkowych: hamowania wrzecionowego i pasywnego uwalniania międzytkankowego. Podczas kursu najpierw odnajdujemy niezbędne do wykonania danego zabiegu struktury anatomiczne- następnie demonstrujemy określoną technikę. Haczykowanie przedstawiamy na tych częściach ciała, na których ma ono największe zastosowanie i skuteczność. Tam gdzie zabieg jest utrudniony (np. ze względu na głębokość struktur) stosujemy techniki dodatkowe, które również objaśniane zostaną podczas kursu. Intensywne 2 dni nauki pozwalają na praktyczne wykorzystanie tych umiejętności w pracy z pacjentem bezpośrednio po kursie.

 

Miejsce: Lublin

Termin:  22-23 wrzesień 2018                     

Cena kursu wynosi 2 000 zł i zawiera:

- 2 dni szkolenia (16 godzin), zajęcia w godzinach: 8.30-18.00
- książkę (teoria +praktyka, ok. 200 stron, opisy technik, zdjęcia)
- zestaw 5 haczyków z opakowaniem ułatwiającym ich transport

- RABAT 10% dla uczestników kursu ANATOMIA PALPACYJNA (cena 1800zł)


Szkolenie będzie tłumaczone z j.francuskiego na j.polski. Wykładowca porozumiewa się również w j.angielskim i portugalskim.

Haczykowanie jest koncepcją pracy na układzie ruchu z wykorzystaniem narzędzia-haczyka umożliwiającego precyzyjne oddziaływanie na tkankę. Wskazaniem do terapii jest min.: wzmożone napięcie mięśniowe wyczuwalne w bruzdach międzymięśniowych, zespoły przeciążeniowe, ograniczenia ruchomości tkankowej.


Aby skutecznie przeprowadzić technikę, należy wykonać szczegółowy bilans palpacyjny, w celu wykrycia utraty ślizgu między diagnozowanymi płaszczyznami tkankowymi. Następnie terapeuta mobilizuje poprzecznie płaszczyznę ślizgu i uwolnia tkankę poprzez umieszczenie łopatki haczyka równolegle do leczonego sklejenia. Podąża za falą tkankową inicjowaną przez drugą rękę i wykonuje dodatkową trakcję.
Haczykowanie terapeutyczne ma zastosowanie min.: w fizjoterapii, terapii manualnej, metodzie łańcuchów mięśniowych i osteopatii. Metoda ta jest wykorzystywana w sporcie, bowiem w znacznej mierze skraca czas powrotu do dobrej formy.
Ponadto ułatwia drenaż tkankowy, zmniejsza zastój płynów, wpływa na zabliźnienia i zmniejszenie procesu zapalnego.

Haczykowanie jest znakomitym narzędziem terapeutycznym w terapii manualnej.

Pozwala na przywrócenie ślizgu i mobilności przegród międzymięśniowych, międzyrozcięgnowych, tkanek więzadłowych i ścięgnowych w przypadkach, gdy precyzyjny dostęp przy pomocy palców jest utrudniony.

Wykonuje się je za pomocą haczyków o różnych rozmiarach, które pozwalają na dostosowanie się do morfologii okolicy, która ma zostać poddana terapii.

Praktyka haczykowania jest oparta na różnorodnych zasadach:

 • znajomości anatomii palpacyjnej każdej okolicy, w celu precyzyjnego zlokalizowania przegród, które maja zostać poddane badaniu,
 • szczegółowym badaniu manualnym w celu zlokalizowania zmian tekstury spowodowanych zespoleniami tkanek,
 • podejściem dośrodkowym do miejsca uszkodzenia i przestrzeganiem reguł użycia haczyków, tak przez dłoń instrumentalną jak i przez dłoń palpacyjną.

Technika ta, stosowana często u sportowców, może być stosowana w przypadku licznych patologii tkankowych pochodzenia traumatycznego, zapalnego lub neurologicznego (neuropatie obwodowe związane z uwięźnięciem nerwu).

O książce, z której korzystamy podczas szkolenia:

Niniejsza pozycja, zdecydowanie praktyczna, ma na celu zaznajomienie czytelnika z posługiwaniem się haczykami. Zawiera liczne wskazania terapeutyczne, aby skutecznie leczyć różnorodne patologie, takie jak: zespół pasma biodrowo-piszczelowego, zespół cieśni nadgarstka, zespół (cieśni) mięśni pochyłych, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie okostnej, zapalenie ścięgna Achillesa i ścięgna rzepkowego, pubalgia, skręcenia, zapalenie nadkłykcia, neuralgia Arnolda…

Drugie wydanie książki jest wzbogacone o prezentację technik powiązanych z haczykowaniem opracowanych przez autora. Te techniki pozwalają na optymalizację efektów i dotarcie do warstw głębokich, niedostępnych dla haczyka i dla dłoni.

 

Zgłoszenie na kurs

O zakwalifikowaniu na kurs decyduje przesłanie następujących dokumentów:

 1. Formularza zgłoszeniowego
 2. Kopii dyplomu fizjoterapeuty lub lekarza (nie dotyczy studentów)
 3. Kopii wpłaty zaliczki w wysokości 300 zł na poniższy rachunek bankowy:
  Dane do przelewu:
  Fizjoactiv ul. Dożynkowa 21a/32 20-223 Lublin
  Alior Bank nr konta: 22 2490 0005 0000 4500 9105 5725
  Tytuł przelewu: Imię i nazwisko kursanta, kurs rehabilitacyjny haczykowanie i techniki tkankowe i termin kursu.

Powyższe dokumenty proszę przesłać jako załącznik na adres: fizjoactiv@gmail.com

Czas wpłynięcia maila i zaliczki będzie decydował o kolejności na liście uczestników kursu.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie informacje dotyczące kursów będą Państwo otrzymywać drogą elektroniczną na podane adresy e-mailowe. W związku z powyższym prosimy o uaktualnienie adresów e-mailowych i ich poprawne zapisywanie przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego na kurs.

 • Podczas szkolenia ZABRONIONE jest wykonywanie jakichkolwiek zdjęć i nagrań video. 
 • Wymagana jest podstawowa  praktyczna znajomość anatomii palpacyjnej.
 • Ponieważ większość prezentowanych technik została opracowana przez Jean-Yves VANDEWALLE’a, nie mogą one być nauczane bez jego zgody.
 • Każdy uczestnik podpisze oświadczenie, że nie będzie wykorzystywał zdobytej wiedzy z zakresu  wykładanej metody do celów szkoleniowych i rozpowszechniał otrzymanych materiałów dydaktycznych.
 • Poziom posiadanych kwalifikacji niezbędny do przystąpienia do szkolenia: Państwowy Dyplom Masażysty – Fizjoterapeuty

 

KURS TERAPII MANUALNEJ

I moduł

Odcinek lędźwiwy kręgosłupa, miednica, biodro, udo. Kliniczne aspekty układu moczowo-płciowego.

Przed kursem

Dla uczestników

Nasi Partnerzy