Aktualności 2 Aktualności 3 aktualności 4 aktualności 5 Aktualności 1

Aktualności 2

Aktualności 3

aktualności 4

aktualności 5

Aktualności 1

Witamy

FIZJOACTIV Rehabilitacja z myślą o Tobie.

Fizjoterapia indywidualna – to terapia dobrana indywidualnie do Państwa potrzeb, do konkretnego problemu motorycznego czy przebytej kontuzji. Metody terapii, jakie proponujemy to obecnie najskuteczniejsze techniki stosowane w rehabilitacji – aktywne formy terapii oparte na najnowocześniejszych metodach terapeutycznych takich jak PNF, terapia manualna wg. Mulligana, Terapia tkanek głębokich czy Kinesiology Taping. Pomożemy w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych, w uciążliwym bólu i starych kontuzjach. Podczas terapii szczególną uwagę poświęcamy znalezieniu przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii mającej na celu pełny powrót funkcji. Łączymy aktywne formy rehabilitacji z funkcjonalnym podejściem. Do każdego Pacjenta  podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej skuteczną formę fizjoterapii.

FIZJOACTIV Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów.

Jako praktykujący fizjoterapeuci, ciekawi coraz to nowych metod pracy z pacjentem mieliśmy dość jeżdżenia po Polsce w celu zwiększania swoich kompetencji. Wychodząc na przeciw własnej żądzy wiedzy i potrzebom Waszym i naszych przyjaciół w 2011 roku zorganizowaliśmy pierwsze szkolenie w Lublinie. Jako organizatorzy kursów wykorzystujemy nie tylko swoją wiedzę fizjoterapeutyczną, ale też umiejętności zdobyte na studiach o specjalności zarządzania w służbie zdrowia.

Do tej pory FIZJOACTIV z sukcesem zorganizowało setki szkoleń, co roku zwiększamy swoją ofertę o nowe, ciekawe pozycję. Dbamy o jakość naszych szkoleń, uzyskując Akredytacje, zapraszając wykładowców z rzetelną wiedzą i długoletnim doświadczeniem, wyposażając swoją siedzibę w coraz nowocześniejszy sprzęt. Staramy się, aby nasze kursy mijały Ci w przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy.

Organizowane przez nas szkolenia adresujemy do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem narządu ruchu i pracą z ciałem. W zależności od tematyki kursu odpowiednią wiedzę znajdzie tu: fizjoterapeuta, osteopata, lekarz (również studenci wyżej wymienionych kierunków), aczkolwiek część naszej oferty szkoleniowej przeznaczona jest także dla: masażystów, terapeutów manualnych, instruktorów ruchowych, trenerów, nauczycieli, rodziców, pedagogów...

 

FIZJOACTIV to tylko sprawdzone i przydatne kursy i szkolenia.

trening respiracyjny SPIROTIGER

 

Trening respiracyjny metodą Spirotiger to trening mięśni oddechowych który pozwala na poprawę wytrzymałości, siły, szybkości, koordynacji i elastyczności mięśni oddechowych. Według przeprowadzonych badań uważa się, że mięśnie oddechowe można trenować, a zmęczone mięśnie oddechowe obniżają zdolności wysiłkowe organizmu. Stosując trening podstawowy wzbogacony o trening respiracyjny możemy w znacznie poprawić wydolność fizyczną. Metoda wykorzystywana jest nie tylko w pracy ze sportowcami ale również do leczenia wielu schorzeń.

 

Korzyści wynikające z treningu respiracyjnego:

 • Poprawa koordynacji cyklu oddechowego,
 • Poprawa elastyczności tułowia,
 • Opóźniony metaboreflex,
 • Zmniejszenie uczucia duszności,
 • Poprawa zdolności wytrzymałościowych i wysiłkowych organizmu, skraca czas powrotu do pełnej sprawności po wysiłku,
 • Lepsza utylizacja kwasu mlekowego ,
 • Wzrost wytrzymałości mięśni oddechowych,
 • Optymalizacja zaopatrzenia w tlen mięśni szkieletowych.

 

Trening respiracyjny możemy stosować między innymi w:

 • sporcie,
 • chorobach układu oddechowego (POCHP, Astma),
 • mukowiscydozie,
 • miastenia gravis,
 • stwardnieniu rozsianym,
 • bólach kręgosłupa,
 • wadach postawy,
 • choroby układu krążenia i wielu innych

 

 

Co leczymy?

Rehabilitacja DZIECI i młodzieży
Rehabilitacja sportowa
Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych
trening respiracyjny SPIROTIGER
Rehabilitacja pourazowa, pooperacyjna
Wady postawy, skoliozy
Rehabilitacja w ciąży
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Zespół Fizjoactiv

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Nasi Partnerzy